Kultura

Wydział Kultury dla Dzielnicy Ochota oraz działające na terenie dzielnicy Ochota placówki kulturalne, co roku przygotowują dla mieszkańców bogatą ofertę kulturalną.

Do kalendarza wydarzeń kulturalnych na stałe wpisała się już impreza plenerowa pn. "Majówka tradycyjnie na Ludowo" oraz "Dzień Bajki na Baśniowej". Przez cały rok na mieszkańców Ochoty czeka szereg atrakcji. Organizujemy m.in. spektakle teatralne realizowane w ramach cyklów "Wiosna z teatrem" oraz "Jesień z teatrem", integracyjne spotkania kulinarne, koncerty rozrywkowe i patriotyczne.
Od lat niesłabnącym powodzeniem cieszą się również "Dni Seniora". Pod tą nazwą kryje się szereg spotkań, koncertów, warsztatów, wykładów i konkursów organizowanych na jesieni. Ochota pamięta też o najmłodszych mieszkańcach dzielnicy. W czasie roku szkolnego zachęcamy przedszkolaków do uczestnictwa w organizowanych przez Wydział Kultury konkursach plastycznych, wiosną zapraszamy do Parku Szczęśliwickiego na cykl spotkań
pn. "Bajanie na Polanie", zaś jesienią na imprezę "Bajkowi Przyjaciele" do hali OSiR przy ul. Nowowiejskiej.

Od kilku lat organizujemy, kierowany do młodzieży, konkurs skeczu i piosenki kabaretowej "Chichoty Ochoty" oraz galę finałową konkursu podczas której obok finalistów konkursu na scenie pojawiają się najbardziej znane polskie kabarety.

Z myślą o mieszkańcach przygotowujemy też w letnich miesiącach pokazy filmowe w Parku Szczęśliwickim oraz potańcówki w plenerze.

Wydział Kultury dba również o Miejsca Pamięci znajdujące się na terenie dzielnicy Ochota oraz organizuje szereg uroczystości patriotycznych związanych m.in. z rocznicami: Powstania Warszawskiego, Obroną Warszawy 1939 r. czy odzyskaniem przez Polskę Niepodległości.

Ochota to miejsce ludzi aktywnych, dlatego oprócz wydarzeń organizowanych przez Wydział Kultury, na terenie dzielnicy odbywa się też bardzo dużo imprez, spotkań autorskich, zajęć i warsztatów artystycznych przygotowanych przez Ośrodek Kultury Ochoty oraz Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy wraz z ich filiami, Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota", organizacje pozarządowe…

Informacje o zbliżających się imprezach organizowanych na terenie Dzielnicy Ochota znajdą Państwo w kalendarzu

Przydatne linki